گلخانه هیدروپونیک آرنیوس

گلخانه هیدروپونیک آرنیوس

مرکز فروش تجهیزات و لوازم گلخانه و کشاورزی

051-42233342

از کشت به روش هیدروپونیک چه می دانید؟

تاریخ انتشار : 2018/11/29

هیدروپونیک، به تعبیری، یک روش رشد گیاه در محلول حاوی آب، که غنی از مواد مغذی می باشد است. هیدروپونیک از خاک استفاده نمی کند در عوض ریشه با استفاده از یک محیط بی اثر مانند پرلیت، سنگ اهک، گلوله های رس، زغال سنگ نارس و یا ورمیکویت پشتیبانی می شود. فرض اولیه در مورد هیدروپونیک این است که اجازه می دهد ریشه گیاهان در تماس مستقیم با محلول مواد مغذی، در حالی که دسترسی به اکسیژن، که برای رشد مناسب ضروری است قرار بگیرند.
مزایای کشت هیدروپونیک
رشد با هیدروپونیک با مزایای بسیاری همراه است، که بزرگترین آنها میزان رشد گیاهان است. با تنظیم مناسب، گیاهان شما تا 25٪ سریع تر رشد می کنند و تا 30٪ بیشتر از گیاهانی که در خاک رشد می کنند محصول تولید می کنند.
دلیل اینکه رشد گیاه در روش کشت هیدروپونیک سریعتر می باشد این است که در روش خاکی گیاه برای اینکه به مواد مغذی برسد انرژی زیادی برای رشد ریشه صرف میکند اما در کشت هیدروپونیک ریشه در مواد مغذی شناور است و نیازی به رشد زیاد برای رسیدن به ان ندارد و این انرژی صرف رشد ساقه و برگ می شود.
همه اینها با کنترل دقیق محلولهای غذایی و سطوح pH شما امکان پذیر است. یک سیستم هیدروپونیک همچنین از آب کمتری نسبت به گیاهان خاکی استفاده می کند، زیرا سیستم محصور شده است که باعث تبخیر کمتری می شود. هیدروپونیک برای محیط زیست بهتر است زیرا باعث کاهش آلودگی و آلودگی از روان آب خاک می شود.
شرکت سبزپلاس اولین شرکتی است که در زمینه روشهای نوین کشاورزی قدم برداشته است.
برای دریافت مشاوره واجرای انواع گلخانه هیدروپونیک و ایروپونیک با ما تماس بگیرید.