گلخانه هیدروپونیک آرنیوس

گلخانه هیدروپونیک آرنیوس

مرکز فروش تجهیزات و لوازم گلخانه و کشاورزی

051-42233342

ایا علوفه هیدروپونیک صرفه اقتصادی دارد؟

تاریخ انتشار : 2018/03/03

سیستم های علوفه هیدروپونیک امروزه در حال همه گیر شدن است و بسیاری از دامداران در حال استفاده از این سیستم هستند اما برای بسیاری از دامداران که هنوز به سمت این سیستم نرفته اند این سوال ایجاد می شود که آیا علوفه هیدروپونیک صرفه اقتصادی دارد یا خیر!؟

 

1ـ در پرورش دام , که امروزه جزو مشاغل سودمند به حساب می آید, هزینه ی خوراک دام بسیار بالا است و این بالا بودن هزینه باعث شده است که پرورش دام در ایران صرفه اقتصادی نداشته باشد.

با استفاده از سیستم علوفه هیدروپونیک با تولید علوفه ی تازه می توانیم تا سقف 30 میلیون تمان در پرورش دام صرفه جویی داشته باشیم در دوره ی اول کار هزینه ی خرید دستگاه سود دهی را کم می کند اما در

دوره های بعد تولید می توانیم سود دهی بسیار بالایی داشته باشیم.

2ـ با استفاده از دستگاه هیدروپونیک پرورش دام توجیه اقتصادی دارد زیرا با توجه به سود سالیانه مبلغ قابل توجهی از هزینه های جاری و سرمایه ای به عنوان مازاد نقدی به صورت دام و ساختمان برای دامدار بوجود می آید, و همچنین اگر50 درصدعلوفه را خودمان تولید کنیم می توانیم به در آمد بسیار بالایی برسیم.البته باید گفت ریسک این کار بسیار پایین است.

البته این در صورتی است که 50 درصد از علوفه را خودمان تولید کنیم.البته مطالعات نشان داده است که دستگاه هیدروپونیک تولید علوفه توانسته است تا 70 درصد جیره گوسفند را تولید کند.

3ـ یکی دیگر از مزایای تولید علوفه این است که نوسانات قیمت علوفه در بازار اصلا برای ما مهم نیست چون خودمان می توانیم  با استفاده از دستگاه هیدروپونیک وبا کمترین قیمت میزان مورد نیاز علوفه برای دام را تولید کنیم.

4ـ همچنین  ما در تمام فصول سال حتی در فصل زمستان که منبع تولید علوفه نداریم, می توانیم با استفاده از دستگاه هیدروپونیک تولید علوفه, علوفه سر سبز و تازه تولید کنیم.

5ـ همچنین  در تمام مناطق ایران, از یزد و کرمان گرفته تامناطق ساحلی جنوب و همچنین مناطق سرد سیر مانند اردبیل, ارومیه, تبریز, که امکان کشت علوفه وجود ندارد می توانیم با استفاده از دستگاه هیدروپونیک تولید علوفه علوفه ی سرسبز پرورش دهیم و دامپروری خیلی خوب و پر سود داشته باشیم.

6ـ یکی دیگر از مزیت های دستگاه هیدروپونیک این است که به دلیل داشتن سیستم بسیار ساده این دستگاه می تواند در مناطق روستایی به راحتی گسترش پیدا کند و منبع درآمد خیلی خوبی برای روستاییان عزیزباشد.

7ـ دستگاه تولید علوفه از تولید به مصرف است و بازار آن تضمینی و مطمین است و همچنین سود دهی تضمین شده ای دارد. به این صورت که چنانچه علوفه به فروش نرسید به راحتی می توانیم با عمل پروار بندی به سود دهی بالایی برسیم.

8- دامداری با استفاده از دستگاه هیدروپونیک سود دهی بسیار بالا و نضمینی دارد و در هر دوره چیزی حدود 40 درصد است البته به جز دوره اول که دستگاه خریداری شده و همچنین تجربه کافی برای استفاده از دستگاه وجود ندارد.