گلخانه هیدروپونیک آرنیوس

گلخانه هیدروپونیک آرنیوس

مرکز فروش تجهیزات و لوازم گلخانه و کشاورزی

051-42233342

مراحل ساخت گلخانه صنعتی /مراحل ساخت گلخانه

تاریخ انتشار : 2017/12/26

مراحل ساخت گلخانه صنعتی / مراحل ساخت گلخانه : گلخانه های بسیار زیادی را می توان مشاهده کرد که برای کشت، سبزیجات، اسفناج، خیار، گوجه، فلفل، توت فرنگی و … استفاده می شود و روز به روز در حال گسترده شدن می باشد.

 

چرا ما شرکت آرنیوس را به شما پیشنهاد می کنیم؟

حال شما را با شیوه های تخصصی و مهندسی کمپانی آرنیوس آشنا میکنیم. کمپانی آرنیوس با استفاده از نرم افزارها و شیوه های تخصصی خود اجرا و تولید گلخانه ها را به شیوه ی ساده تر انجام می دهدو مراحل تولید گلخانه را با استفاده از تجربه هایی که تا کنون کسب کرده است به بهترین شکل ممکن پیش می برد.

حال ما با توجه به سابقه های درخشان و تجربه های ارزشمندی که در زمینه ی تولید گلخانه به دست آورده است این شرکت را بعنوان بهترین پیشنهاد برای شما معرفی میکنیم.

 

برای تولید گلخانه, از پوشش دهنده های مختلف استفاده می شود.

انواع گلخانه:

تم گلخانه ها از نظر نوع ساخت و نوع مواد مورد استفاده به انواع مختلفی تقسیم می شوندکه مهندسین شرکت آرنیوس در ادامه به توضیح آن ها می پردازند.

 

تقسیم بندی مراحل ساخت گلخانه بر اساس نوع تولید:

گلخانه هایی که در زمینه ی کشت سبزیجات و صیفی جات مانند: خیار, گوجه فرنگی, کاهو, توت فرنگی و….به کار گیری می شوند.

گلخانه هایی که در زمیته ی تولید گل و گیاهان زینتی مانند: انواع گل های آپارتمانی و انواع گل هایی مانند {گلایل و داوودی}از آن ها استفاده می شود.

گلخانه هایی که برای پرورش دادن انواع مختلف قارچ مانند دکمه ای و صدفی مورد استفاده قرار می گیرند که خود از نظر جنس مواد به دو گروه چوبی و فلزی تقسیم می شود.

گلخانه های چوبی که جنس آن ها از چوب با عایق های پلاستیکی می باشد. از جمله ویژگی های آن ها این است که از تهویه و سیستم گرمایشی مناسبی برخوردارنیستند.از دیگر ویژگی هایی آن ها این است که چون ارتفاع آن ها بی 2تا 3متر میباشد و این ارتفاع خیلی کم است به همین دلیل برای تولید محصولاتی مانند خیار و گوجه فرنگی مناسب نمی باشند.از جمله مزایای این نوع گلخانه ها قیمت مناسب و ارزان آن ها است. اما به خاطر این که محیط داخل آن ها برای رشد گیاهان نامناسب است معمولا میزان تولید گیاهان در مقایسه با گلخانه های مدرن بسیار کمتر است.

به خاطر همین مشکلات امروزه گلخانه های چوبی جای خود را به گلخانه های مدرن داده است.

گلخانه های مدرن {فلزی}:جنس این گلخانه ها از انواع فلزات می باشدکه اصولا با پلاستیک های ضد اشعه های ماورای بنفش عایق شده اند. این گلخانه ها دارای سیستم تهویه و گرمای مناسب هستند.از جمله مزایای گلخانه های فلزی ارتفاع بالای 5/4 آن ها می باشد که باعث می شود گیاهان به راحتی درون آن ها رشد کنند و بهره برداری از گیاهان در این گلخانه ها بسیار بیشتر از گلخانه های چوبی است.

 

انواع ماده پوشش دهنده شامل مواد زیر است:

1.پوشش های شیشه ای و قاب فلزی

2.فایبرگلس

3.اکریلیک

4.پلی کربنات

5.پلی اتیلین با قاب چوبی

6.ساخت گلخانه های خورشیدی

 

قیمت ساخت گلخانه توسط شرکت آرنیوس چقدر است؟

هزینه های تولید گلخانه بستگی به نوع مواد بکاربرده شده در ساخت گلخانه دارد. به همین دلیل گلخانه ها قیمت های متفاوتی دارند.

گلخانه های که با عایق های شیشه ای و قاب های فلزی تولید شده اند معمولا دارای قینت های بالاتری نسبت به دیگر گلخانه ها دارند.

گلخانه هایی که با دیگر پوشش ها مانندپلی کربنات,اکریلیک,فایبر گلس تولید شده اند معمولا قیمت متوسطی دارندو اما گلخانه هایی که از موادی چون پلی اتیلین با قاب چوبی ساخته شده انددارای ارزان ترین قیمت هستند.

ناگفته نماند که تجهیزات گرمایشی و تهویه ای نیز با توجه به نوع ساختمان گلخانه و اندازه ی آن متفاوت است.

شرکت آرنیوس با داشتن مشاوران مجرب و متخصص آماده پاسخگویی به سولات شما عزیزان در زمینه ی قیمت وطریقه ی تولید گلخانه ها هستند و شما می توانید با تماس با این مشاوران سوالات و نظرات خود را ارائه دهید.

 

2 دیدگاه برای “مراحل ساخت گلخانه صنعتی /مراحل ساخت گلخانه”

 1. منیژه زیبایی گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید
  هزینه تقریبی ساخت گلخانه هیدروپونیک فلزی گل رز چقدر است؟
  باسپاس

 2. جعفر آزمون گفت:

  سلام
  بزرگواری نموده هزینه احداث ۷۰۰۰ متر گلخانه برای زعفران اعلام نموده و ایا پلی کربنات برای زعفران مناسب هست یا خیر . سپاس از شما